Gazipaşa Mah.'de Cumhuriyet Kutlaması

GAZİPAŞA MAHALLESİ’NDE CUMHURİYET KUTLAMASI

Bafra Belediyesi'nin katkıları ve Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığı'nın organizesi ile gerçekleştirilen kutlamaya ilgi büyüktü. 

Cumhuriyet Bayramı kutlaması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Lozan Anlaşması sonucu 1924 yılında Balkanlar'dan mübadil olarak Türkiye`ye geldiklerini söyleyen Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Kemal Bandır, kutlamaların mahallelerinde 1923 yılından bu yana devam ettiğini ve bundan sonra da yine aynı heyecan ve coşku ile kutlamalara devam edileceğini söyledi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 89 yıldır Türk milletinin değerlerinden hiçbir şey kaybetmediğini ifade etti ve “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Atatürk'e Türk milletinin minnet borcu var.” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ““Bugün Şehir Stadyumu’nda halkımız bayramımızı kutladık. Akşam da burada Bafra`da gelenek haline gelmiş ve uzun yıllardan beri geleneği yaşatan mahallemizde Cumhuriyet coşkusunu vatandaşlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Atatürk Cumhuriyeti gençlere emanet ederken, bunu biz kurduk yaşatacak olan sizlersiniz demişti. Dolayısıyla bu coşkular, bu ilgiler, bu alakalar devam ettiği müddetçe ilelebet Türkiye Cumhuriyeti yaşayacaktır. Hep beraber yaşasın cumhuriyet diyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Bafra Musiki Cemiyeti'nin Türk Halk Müziği Korosu söyledikleri türküler ile izleyicilere adeta müzik şöleni sundular.

Daha sonra TRT İzmir Radyosu ses sanatçısı ve Akademisyen Doç. Dr. Hüseyin Yaltırık en seçkin türküler ile katılımcılara müzik resitali sundu. Yaltırık’ın konserinin sonun da mahalle muhtarı Kemal Bandır, Doç. Dr. Hüseyin Yaltırık`a plaket verdi.

 

Gecenin sonunda ise davul-zurna eşliğinde oyunlar oynandı. Oyunların ardından gece son buldu. 

Copyright © 2012 Bafra TV. Bütün Hakları Gizlidir.